středa 21. února 2018

Restaurace Richard's Kitchen

Příjemná restaurace a bistro, kde vaří z čerstvých surovin moderní kuchyně. Dále si můžete pochutnat na kávě doubleshot se zákusky nebo dát domácí limonádu a pivo z pivovaru Letiny.
adresa: Vyšehradská 1376/43, 128 00 Nové Město

Letinská 12° (7.5)

 
Pivo mohutnější chmelové chuti slehkým, příjemným sladovým tónem.
Složení: ječné slady, peletovaný chmel, pivovarské kvasnice, voda.
Obsah alkoholu 4,2 % obj.

 
Letinská 14° L.Í.P.A (7)

Hořký speciál, pivo robustně chmelené kombinací českých a amerických chmelů, vylepšené studeným chmelením světově nejdražšími chmely. Voní po citrusech, koření a bylinách. Silné doznívání přináší znalcům nezapomenutelný zážitek.
Složení: ječné slady, peletovaný chmel, pivovarské kvasnice, voda.
Obsah alkoholu 6,2 % obj.







neděle 18. února 2018

Sousedský pivovar Bašta


Sousedský pivovar Bašta byl otevřen v roce 2007. Najdete jej hned vedle restaurace U Bansethů. Na rozdíl od restaurace s pivem plzeňským, jsou zde čepována piva vyrobená ve vlastním minipivovaru, nyní i piva z malých belgických pivovarů.
O pivo se dobře staráme a pan majitel se řídí Cimermanovým odkazem „Lepší pivo v žaludku nežli voda na plicích“. Minulý rok jsme otevřeli Pivovarské muzeum s posezením pro hosty, vlastní pecí a specialitami přímo z ní jako např. kachna plněná lokšemi, pečený králík, jehněčí kolínka.
adresa: Táborská 389/49, 140 00 Praha 4-Nusle  

Světlý kroužkův ležák 12° (8)

 světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný, dobře pitelné pivečko.
 obsah alkoholu 5 %


Baštův polotmavý 12° (7)



Středně hořké pivečko s karamelkovou chutí.
obsah alkoholu 5 %

Delirium Noël 19° (Pivovar Huyghe) (7.5)


Ovocné belgické sladší silnější pivečko s příchutí višní, třešní, rybízu i jahod a karamele.

Baštův šípek (9)

 
Vynikající pivečko s příchutí šípku, které mě opravdu dostalo, opravdu lahoda...
 
 Apollo Ale 13 °(8)
 
 
 V pohodě pitelný ejlík, lehoučkej pošmak...
 



sobota 17. února 2018

Restaurace Kampárium

Rodinná restaurace Kampárium se nachází v suterénu domu s krásnými cihlovými klenbami stojícího nedaleko pražského ostrova Kampa.  Opravdovou chloubou naší kuchyně jsou steaky na mnoho způsobů, které připravíme podle Vašeho přání. Stejně tak, s naší marinádou dlouho pečené, zadní vepřové koleno. Nabídneme vám také několik druhů piva s měšťanského pivovaru v Poličce, v Dobrušce a naše pivo Kamparium beer nebo výborné víno z rodinného vinařství pana Konečného z Čejkovic, ale i mnoho zajímavých nápojů z malých rodinných podniků nebo od malých rodinných dodavatelů.
adresa: Říční 540/9, 118 00 Malá Strana

Kampárium 12° (7.5)

Vařeno ve městě Březnice v okrese Příbram, kde sídlí Pivovar Herold.
nefiltrované

Rampušák 12° (pivovar Dobruška) (8)

světlý ležák s jemnou příjemnou hořkostí, plné sladové chuti, s vysokým řízem a výbornou pěnivostí. Mě dost svou chutí připomněl Poutníka...
obsah alkoholu 4.90 %

Otakar 11° (pivovar Polička) (7.5)


světlý ležák s jemnou hořkostí, lehce nasládlý. Vyráběno původní technologií podle receptů sládka Františka Bittnera s použitím studniční vody, žateckého poloraného červeňáku a nejkvalitnějšího sladu, s kvašením a zráním studenou cestou ve spilce a ležáckých sklepích, vyhloubených v opukovém masívu. Jejich konstantní vlhkost a teplota zaručují neměnný a individuální charakter tradičního poličského piva.
Obsah alkoholu: 4,5 % 

F.L. Věk 15° (pivovar Dobruška) (7)

Světlé speciální pivo s plnou sladovou chutí, příjemnou hořkostí, středním řízem a výbornou pěnivostí. Pivo je vyráběno jako "velikonoční" a "vánoční speciál". Stáčeno je pouze jako nefiltrované. Pivo má střední zákal, způsobený přítomností pivovarských kvasinek v pivu, které jsou bohatým zdrojem vitamínu B, stopových prvků a minerálů.
Obsah alkoholu: 6.30 %

středa 14. února 2018

Pivovar u Supa

Pivovar U Supa je nejstarším pivovarem s hostincem v Praze. Jeho kořeny sahají až do 15. století. Najdete jej v nejstarší a nejrušnější ulici Starého města zhruba uprostřed Královské cesty, kde sídlí Univerzita Karlova.
V místech proslulého pivovaru a sladovny se nyní nachází vyhlášený staroměststký pivovar a restaurace „U Supa“. Je umístěn v přízemních prostorách domu, který byl dříve nazýván Dům U supa, Dům U Kindlů, Dům U Kaplířů, Dům U Kondlů nebo Dům U zlatého supa. Zdobí jej pozdně gotické renesanční klenby. Mimo pivovar se sladovnou zde sídlila v roce 1804 fabrika na bižuterii a roce 1861 světoznámá tiskárna Mercy a zlatník Gindl. Poslední rekonstrukci v roce 2016 organizovala společnost La Gare Restaurants, která má ve svém portfoliu Dům francouzské gastronomie La Gare, Les Moules a Vozovnu ve Stromovce.
Pivovar U Supa byl nově zrekonstruován společností La Gare Restaurants v roce 2016 a slavnostně otevřen 2/3 2017. Generálním dodavatelem výrobní technologie minipivovaru s maximální roční kapacitou 1100 hl jsou Pacovské strojírny, akciová společnost.
Varna, tedy hlavní část celého zařízení, je prosklená a umožňuje hostům sledovat proces vaření piva. Toto unikátní zařízení nenajdete nikde jinde v Čechách a v Evropě pouze na 4 místech včetně Pivovaru U Supa.
adresa: Celetná 22, Praha 1



Sup 12° (9)

Spodně kvašené pivo s vyšší hořkostí, plnou chutí a jemným chmelovým aroma. Pivo je nefiltrované a nepasterizované.

Sup 14° (6)
Spodně kvašené tmavé pivo s lehkou karamelovou sladkostí v kombinaci s plnou chutí sladu a chmelovou hořkostí. V celkovém vyznění se sušším charakterem. Pivo je nefiltrované a nepasterizované.

Kamenická 13° (Kamenice nad Lipou) (7.5)

 
Spodně kvašené pivo bavorského typu uvařené tradiční technologií ze čtyř druhů sladu a dvou druhů chmele. Vyznačuje se jiskrnou jantarovo-granátovou barvou. Doba zrání 6- 8 týdnů. Pivo je nefiltrované a nepasterované.


Kasteel Rouge 17° (Van-Honsebrouck) (9)


Kasteel Rouge je unikátní směs Kasteel Donker a třešňového likéru. Je to jedno z nejsilnějších svrchně kvašených ovocných piv. Jemně narůžovělá pěna po nalití dlouho drží a překvapí vás úžasná vůně zralých višní. Toto výborné ovocné pivo si může vychutnat jako aperitiv a především ženy ho milují.
Obsah alkoholu 8%

Sup Rauchbier 13°  (7)


Střední hořkost se skvěle snoubí s výraznou uzeností a jemnými tóny karamelu, bylin a sušených švestek.

fotoalbum 

čtvrtek 1. února 2018

Pivovarský Dům

Minipivovar založen roku 1998. Vyrostl na místě bývalé prodejny sportovních potřeb. Pivovar má kapacitu 1 000 hl ročně. Majitelé zvolili ideální lokalitu. Zastávka tramvaje je téměř u vchodu, metro jen pár kroků odtud a odborníci také na dosah - ve stejném domě totiž sídlí od roku 1937 Výzkumný ústav pivovarský a sladařský. V minipivovaru v této restauraci se vyrábí především český klasický ležák. Můžete zkusit světlý, tmavý nebo řezaný a při ochutnávání přes prosklenou stěnu sledovat kvasící pivo (na první pohled vypadá jako obrovský čerstvě upečený piškotový koláč). Interiér restaurace, jehož dominantou je dvounádobová varna, je dotvářen kolekcí žánrových obrázků ze současných i zaniklých pivovarů. K vidění je i sbírka českého pivního skla a Muzeum pivovarských strojů, pečlivě restaurovaná, dnes již historická zařízení, dokumentující vývoj výroby piva. Schody do suterénu vedou do místnosti nazývané Pivovarská šalanda. Hostům se tu nabízí jedinečná možnost zpestřit si zábavu vlastní hudbou a zpěvem. K dispozici je pianino, kontrabas, případně i další hudební nástroje. Ještě než začnete popíjet, přečtěte si pro jistotu důležité upozornění na nápojovém lístku: "Prosíme, když pijete, neřiďte." Máte pak na výběr. Buď si dopřát trochu alkoholu a odejít pěšky, odjet MHD či taxíkem či spoléhat na přátele - řidiče abstinenty, nebo si dát jen limonádu a koupit si zásobu na doma. Pětilitrový soudek je sice trochu těžší do ruky, zato jej dostanete i s vestavěnou pípou. Tím ale nabídka pivovaru zdaleka nekončí. Mnozí zvědaví hosté sem totiž chodí okusit tekuté speciality, které jinde nenajdou. Zejména příznivci klasického moku na ně koukají velmi nedůvěřivě. Kávové, banánové nebo višňové pivo je skutečně velmi netradiční a ten, kdo je zvyklý na klasické pivo, by měl své chuťové buňky předem připravit. Jestli rádi experimentujete, nenechte si rozhodně ujít speciální vynález pivovaru - Šamp - pivní sekt. O zážitek otevírání šampusové lahve nepřijdete, neboť i pivní Šamp se podává v půllitrové lahvi za 45 korun. Všechna piva jsou vařena na bázi českého piva - první dojem při napití je chuť chmeleného piva, až potom se projeví příslušná slabá příchuť, piva nebývají sladká. Pro opravdu velmi odvážné mají v pivovaru přichystané pivní míšené nápoje. Patrně nejstravitelnější je Piko. Tato směs piva s colou má nejen velmi nízké procento alkoholu (cca 1,5 %), ale většinou chutná i těm, kteří dosud nepřišli na chuť tradičnímu pivu. Šárčiny vnady nebo Ctiradova smrt (světlý nebo tmavý ležák smíchaný s medovinou) lákají spíše svým názvem, ale nakonec nezklamou ani chutí.
adresa: Ječná 15, 120 44 Nové Město

Štěpán 12° (7.5)

Nefiltrované, nepasterizované pivo plzeňského typu kulaté, příjemně chmelové plné chuti. Jinak není vůbec problém jich vypít vícero...

Tokaj 16° (7)



Je to na fotce...



Tak tady to jasně vyhrálo Višnové pivko, ostatní fakt není pro mou hubu... (7.5)



IPA 15° (6.5)


Svým charakterem na pomezí anglického a amerického stylu. Plné tělo, vyšší, mírně drsná ale příjemná hořkost a znatelný citrusový buket pocházející ze speciálních odrůd chmele. Jinak vařená vedle v Břevnovském klášteře...

Májový kozlík 16° (7)


Silný ležák bavorského typu s charakteristickou tmavě jantarovou barvou. Celkem dobře se pije, ovšem na mě až moc sladkej...

Pšeničné (8)


Díky své popularitě zvláště v Německu a Rakousku je v mnoha zemích toto pivo známé spíše pod svými německými jmény – Weizen Bier nebo Weissbier. Málokdo dnes ví, že toto svrchně kvašené pivo vyrobené z ječného a pšeničného sladu bylo původním typicky českým pivem, které naši předkové pili od raného středověku až téměř do konce 19. století, kdy v oblibě definitivně zvítězilo „nové“ spodně kvašené pivo plzeňského typu. Svrchní kvašení dává tomuto pivu nezaměnitelnou zvláštní lehkou chuť, kterou někteří milují a jiní k ní nacházejí cestu jen pozvolna. V současnosti se toto pivo pravidelně vyrábí prakticky pouze v Pivovarském domě. Podává se s plátkem citronu.