středa 27. června 2018

Minipivovar Valášek Vsetín


Základní kámen pivovaru byl uložen v roce 2001. Rodinný minipivovar byl vybudován s odkazem na tradici vaření dobrého piva zde na Valašsku. Ať již to bylo pivo vařené doma nebo od roku 1663 v místním pivovaru ve Vsetíně na ulici 4.května, který jak pamětníci se slzou v oku vzpomínají produkoval velmi dobré pivo.Tento pivovar byl uzavřen tak jako spousty jiných jemu podobných pivovarů z ekonomických důvodů kde velkou roli sehrálo silné konkurenční prostředí velkých pivovarů. Náš nový minipivovar Valášek nebyl koncipován tak, aby těmto gigantům konkuroval co do objemu výroby, ale vynikající kvalitou svého piva!  - V místech kde nyní stojí náš minipivovar jak pamětníci vzpomínají stálo pohostinství již od roku 1920. Pohostinství bylo oblíbené mezi Vsetínskými obyvateli přesto roku 1982 byl pak tento celý objekt pohostinství tehdejší vládnoucí garniturou uzavřen a po zchátrání stržen. Pozemek pak dlouhou dobu nebyl nikým udržován a zarůstal travou.  - Název "Valášek" byl pak vybrán při občanském průzkumu, kdy byl vybrán mezi spousty jiných návrhů jako nejlepší a nejvýstižnější název. Tvůrce tohoto návrhu byl pak náležitě slavnostně odměněn bečkou piva.  - Provoz pivovaru byl slavnostně zahájen před vánocemi v roce 2002, zahájení bylo spojeno i se slavnostním ochutnáváním prvního piva.  - V lednu 2003 bylo starostou města Vsetína Jiřím Čunkem uděleno "právo várečné". Při této příležitosti byl pak slavnostně převezen koňským povozem symbolicky poslední sud piva z prostoru starého pivovaru na jehož tradice se tímto chce navázat. Symbolický soudek byl pak na pamětnou tohoto dne umístěn u vchodu do pivovaru.

Valášek 10° (8.5)


Tahle desina mi velmi chutnala, po tůře krásně zahnala žížu a nebyl problém jich vymlasknout více.

Vsacan 11° (7.5)


Opět celkem pitelné pivečko s lehce bylinnou vůní a chutí...
český slad, žatecký chmel, pivovarské kvasnice a kvalitní měkká voda ze Stanovnice.

Valášek 12° (7.5)


To samé jako Vsacan, ovšem s trošku vyšší hořkostí...

Valášek Borůvková 12° (7.5)



Ovocná pivečka osobně moc nemusím, ovšem toto mě celkem překvapilo. V chuti borůvky opravdu byly cítit, hlavně nebylo až tak sladké.
český slad, žatecký chmel, borůvkový extrakt, pivovarské kvasnice a kvalitní měkká voda ze Stanovnice.


Valášek pšenice 11° (6.5)


Pivo je živé, nepasterizované, s vyšším obsahem kvasinek, plnější chiti, s vyšší avšak jemnou hořkostí. Ve vůni piva je pouze vůně sladu a chmele.

Krásná paní 12° (6)


Tohle ovocné pivko s chutí mandarinek, ananasu a pomerančů mě moc nezaujalo...

Valášek Red ale 12° (7.5)


Nepasterizované, nefiltrované, svrchně kvašené pivo s americkými chmely a typickou originální barvou. Obsah akloholu: maximálně 4.8% objemu Suroviny: 4 druhy sladu, český a americký chmel, pivovarské kvasnice a kvalitní měkká voda ze Stanovnice.



!turistika!

Karlovský minipivovar Pod Pralesem


Veškeré vybavení potřebné k výrobě zlatavého moku bylo v létě 2014 připraveno. „Moje babička, klasická Valaška, vždycky říkala: toto, to žáden nemá," vzpomínal na jeden z úsměvnějších impulzů, které jej k vaření vlastního piva přivedly, spolumajitel hospody a penzionu Pod Pralesem Lubor Gášek. V penzionu ve Velkých Karlovicích začal už v roce 1999 poskytovat ubytování. O sedm let později k tomu připojil také hospodu s klasickou valašskou kuchyní. A šest let zpátky se pustil i do pořádání každoročního hudebního festivalu pod širým nebem, který nazval Karlovské hudební léto. „Vždy tvrdím, že lidi je nezbytné něčím zaujmout. Přinášet nové věci," řekl Lubor Gášek. A tak se před rokem zrodila i myšlenka vařit v zavedené hospůdce vlastní pivo pod vlastní značkou. „Chceme nabídnout živé pivo, vařené přímo v místě, které nikam necestuje. Nešizené, uvařené za použití správných surovin, jehož chuť si můžeme sami vyladit," těšil se hospodský. Hosté hospody Pod Pralesem se tak už mohli těšit na karlovskou jedenáctku či dvanáctku, později i na silnější pivní speciály. „V současné době dolaďujeme technologii a třeba jedenáctku bychom chtěli točit přímo z tanku, klasicky tlačeného vzduchem," sliboval Lubor Gášek. Hosté mají vše na očích. Část zařízení k vaření piva, varna a scezovačka jsou totiž umístěné přímo v interiéru hospody vedle výčepního pultu. Uvařené pivo bude následně kvasit ve spilce a pak patřičnou dobu ležet a zrát ve sklepích, v závislosti na požadované stupňovitosti. (zdroj: valassky.denik.cz)  V srpnu 2014 zde čekali na potřebná povolení, aby vlastní pivo mohli začít prodávat. V polovině září 2014 na čepu dva druhy vlastního piva.

adresa: Velké Karlovice 545, 756 06 Velké Karlovice

Skřítek 11° (5)


Hořká jedenáctka s divným obilným ocasem, která mě teda moc nejela.


Diblík 12° (5.5)


Opět to podobné jako u jedenáctky, sice již o něco malinko stravitelnější ovšem více jak dvě bych asi nevypil...

 Tatoš 13° (5.5)


Polotmavý speciál opět průměr..


!turistika! 

Pivovar Holendr


Budově našeho pivovaru se ve Valmezu neřekne jinak než Dělňák. Není to sice nejstarší hospoda ve městě, ovšem pivo se tu čepuje od počátku až dodnes. Stavební, spotřební a úsporné družstvo Dělnický dům ve Valašském Meziříčí požádalo v roce 1934 o povolení k výstavbě Spolkového domu, ve kterém by kromě restaurační místnosti byl i divadelní a tělocvičný sál a zároveň i o hostinskou koncesi. Přes protesty Společenstva hostinských, kteří se evidentně báli konkurence, Dělňák povolení i koncesi získal ještě tentýž rok.  Jeho činnost byla přerušena za války v roce 1942 a znovu, opět přes nesouhlas ostatních hostinských, obnovena v roce 1946. Ve městě bylo tehdy 34 hospod na 10 tisíc obyvatel, což představovalo 294 občanů na jednu krčmu. Vysoký počet pohostinství již tehdy značil velmi kladný vztah Valmezských k pivu. Od svého otevření však Dělnický dům nebyl populární ani tak kvůli pivnici, ale kvůli divadelnímu spolku. Divadlo se zde hrálo až do roku 1952, kdy byl majitel převeden na závodní klub ROH podniku Tonak Valašské Meziříčí. Od té době se zde krom pití piva už jen cvičilo.
Holendr je řemeslný pivovar z Valašského Meziříčí. Vyrábíme spodně a svrchně kvašené nefiltrované pivo. Při výrobě piva nepoužíváme žádné příměsi, držíme se poctivého řemesla a tradičních postupů. Každý druh piva je originál a my respektujeme jeho potřeby a specifické potřeby při výrobě. Pečlivé dodržování všech postupů a receptury ve spojení s vodou z Valmezu dává našemu pivu jeho charakteristickou chuť. Holendr je hořký a poctivý jako život na Valašsku.

Holendr 10° (7)


Stará dobrá desítka, vyšší hořkost a jemná chmelová chuť z něj dělají ideální nápoj na hašení žízně. Pivo krásně vonící po sladu a chmelu s plnějším tělem má říz a zapříčiní, že pravděpodobně nezůstanete u jednoho půllitru.
obsah alkoholu 4,1% obj.

Holendr 11° (7.5)


Světlý ležák jantarovo zlaté barvy lehčí chuti, ale postupně se přidává výrazná hořkost, která v doznívání dominuje. Ve vůni převládá kvasničnost a sladovost. Pro jeho výrobu se používají čtyři slady (plzeňský, Munich 1, Munich 2 a Carrared) a čtyři chmely (Agnus, ŽPČ, Sládek a Premiant).
obsah alkoholu 4,8% obj.

Holendr 12° (7.5)


Spodně kvašený světlý ležák, klasika a česká extrovní disciplína dvanácka, je v podání Holendru středně zlaté pivo plné, sytě chmelové hořké chuti.

 Holendr 13° (5)


Polotmavé speciální celkem průměrné pivko.

Holendr APA 12° (6.5)


Celkem dobrá APA s příchutí tropického ovoce.

!turistika!

Krásenský pivovar


Historie budovy, v níž se nyní nachází Krásenský pivovar, zasahuje již do minulého století.
Název Krásenský pivovar je odvozen z umístění budovy na pravém břehu Rožnovské řeky Bečvy, která dříve dělila dvě samostatná města, Valašské Meziříčí a Krásno nad Bečvou. Most, který se nachází v těsné blízkosti, tato dvě města v minulosti naopak spojoval.
V průběhu let minulých budova velmi zchátrala, a proto byla nutná rozsáhlá rekonstrukce, kdy byl objekt do základu zbourán a na jeho půdorysu byla vybudovaná nová, zděná budova, jejíž umístění je velkou předností nynějšího Krásenského pivovaru.
Nové pojetí budovy je poněkud velkorysé. Čedičovou podlahu a interiér z dubového masivu, doplňují litinové sloupy s ozdobnými hlavicemi, zakoupené při demolici novojičínské Tabačky. Smrkové stropní trámy a fošnový základ podpírají masivní dubové sloupy.
V objektu se nachází zázemí pro restauraci i kompletní funkční minipivovar s varnou, spilkou pro kvašení piva a ležáckými tanky, které se nachází v zázemí zadní části prostředního patra. U vchodu do restaurace můžou hosté vidět v prosklené místnosti devět přetlačných tanků.
Díky rozměrným dubovým oknům lze při posezení v restauračním minipivovaru pozorovat život ve městě hned z několika stran, jako ve výkladní skříni.

Portáš  11° (7)


Klasický světlý ležák velmi dlouhého zrání mi chutnal a zahnal žížeň.
obsah alkoholu 3.8% obj.

Krásenská 12° (7)



Je vyroben tradičním způsobem pouze z přírodních surovin. Vyznačuje se přírodním kvasnicovým zákalem, velmi dlouhé zrání dává pivu charakter klasického českého piva.
Mě hodně připomínal a to nejen pulitrem pražského Supa.
obsah alkoholu 4.8% obj.

Virgil 12° (7)


Spodně kvašené pivo,vyznačující se přírodním kvasnicovým zákalem. Má plnou chuť lehké ovocné aroma s jemným citrusovým nádechem pocházející ze speciálních odrůd chmele.
obsah alkoholu 4,8% obj.


Weissebier 12° (8)


Je vyrobeno s použitím pivovarských kvasnic svrchního kvašení. Vyznačuje se oranžovožlutou barvou, kořeněnou, obilnou, lehce banánovou vůní a přírodním     kvasnicovým zákalem.   
Obsah alk. min. 4,8 % obj.

!turistika!

!turistika! 

pondělí 11. června 2018

Řemeslný pivovar - Pivovárek Morava


Řemeslný pivovar Morava je minipivovar a restaurace ve Frýdku-Místku, umístěn je ve sklepení bývalé velkokapacitní pivnice na sídlišti. Oficiální provoz pivovaru byl zahájen 20. prosince 2013. Pivo zde vaří klasickou dvourmutovou metodou a výchozími surovinami jsou hlavně: český slad ze Záhlinic a žatecký chmel (Poloraný Červeňák a Sládek). Piva jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná. V malém objemu nabízí také filtrovaná piva.  Vrchním sládkem pivovaru je Martin Gajdáček. Dalšími sládky jsou Marek Blahut a Ondřej Staniowski. Přibližně desetkrát za rok připravují speciály - jak svrchně tak spodně kvašená piva mnoha stylů.
adresa: Jiřího Trnky 82, Místek, 738 01 Frýdek-Místek

 Morava 10° (8.5)


Lehké pivečko s jemnou hořkostí mi velmi chutnalo.
Filtrované, nepasterizované.
obsah alkoholu 4,0% obj.


Morava 12° (8.5)


Tento spodňák opět nezklamal, bohatá plná chlebovitá chuť a hořký akorát.
obsah alkoholu 4,9% obj.

Frýdečák 11° (9)




Za studena chmelený jedenáctistupňový ležák z Řemeslného pivovaru Morava, který byl uvařen v rámci akce Náš pivovar: Frýdečák nebo Místečák.
Opět vynikající pivečko!

Místečák 12° (8)




 Tohle město si konečně zaslouží vlastní suprové pivko. Kde ho dokážou uvařit líp? Startuje hustě nachmelená výroční soutěž dvou měst. Dva mistři sládci, dva týmy drsných borců a fešných bab. V onlajn (skoro) přenosu pro vás budou ladit, sladit, chmelit, kvasit... Udělají dva supr pivní speciály – Frýdečáka a Místečáka. Pivovárek Morava potom vyrobí spešl limitovanou edici.
Rovněž chutnal tento polotmavý speciálek...

!turistika!

Minipivovar Hukvaldy / u Štamgastů


Minipivovar byl založen l.p. 2003 v obci Hukvaldy, místní části Dolní Sklenov. Jedná se o malý rodinný pivovar s ročním výstavem cca 300-500 hl. kvasnicového piva. To je je vyráběno jednormutovou technologií za použití výhradně českých surovin. Není nijak upravováno, obsahuje tedy veškeré významné prvky včetně vitamínu B, které jsou ve velkých průmyslových provozech odstraněny filtrací a pasterizací. Pivo má jemný zákal a specifickou chuť. Pivovar se nachází v prostorách pohostinství, kde je téměř celá produkce spotřebována. Výroba navazuje na dlouhodobou tradici bývalého hukvaldského pivovaru, pivovarkterý vznikl v roce 1597. Do roku 1972, kdy byl pivovar uzavřen, se zde vařilo třináctistupňové pivo Ondráš. Původní záměr byl převzít název piva, bohužel značku Ondráš mají zaregistrovanou pražské pivovary. Spousta místních pamětníků ještě na původní pivo z Hukvald vzpomíná. Na počátku celé akce obnovení vaření piva byl obrovský skok do neznáma. Majitel sklenovské hospody se rozhodl odkoupit technologií na výrobu piva ze zrušeného minipivovaru v Žabni. Od května do konce roku 2003 probíhaly stavební úpravy částí hospody, kde se z původních skladovacích prostor postupně budovala varna, spilka a ležácký sklep. V lednu 2004 se uvařila první várka a pivo lidem zachutnalo. Místní štamgasti si jej oblíbili a my věříme, že zvědavost ochutnat netradiční pivo přitáhne nejen vás, ale i spoustu turistů a cykloturistů, kteří se zastaví během návštěvy naší obce. Ta je významným kulturním střediskem našeho kraje, neboť se zde nachází zřícenina hradu a zároveň je rodištěm hudebního skladatele Leoše Janáčka.
Varna - Pivo vaříme výhradně z českých surovin (ječný slad, chmel - žatecký poloranný červeňák, pivovarské kvasnice typu H, voda). Vyrábí se světlá a černá Hukvaldská 12, polotmavá 14 a na různá výročí různé speciály. Vaří se jednormutovým způsobem. Ve varně je umístěn varný kotel, vystírka sloužící zároveň k chlazení mladiny a scezovací káď se speciálním zcezovacím dnem. Součástí je také chladící zařízení umístěné ve sklepě pod varnou.
Spilka - Spilky jsou otevřené nerezové nádoby, kde probíhá proces rychlého kvašení. Do schlazené mladiny se přidají pivovarské kvasnice, po prokvašení se pivo přečepuje do ležáckého sklepa.
Sklep - Kapacita sklepa je 4750 litrů piva. V uzavřených nerezových tancích probíhá proces dokvašování a zrání piva. Hotové pivo je čepováno přímo z ležáckých tanků do výčepu. Na přání zákazníků můžeme pivo stočit i do vlastních sudů objemu 50, 30, 20 a 15 litrů a 1,5 l petky jsou v šenku k dostání furt...
adresa:  Dolní Sklenov 19 739 46 Hukvaldy

 Hukvaldská 10° (8)

 
Příjemná osvěžující desítka u které by nebyl problém jich dát více...

Hukvaldská 12° (8)


Opět to samé jako o desítce...světlý ležák spodně kvašený nefiltrovaný nepasterizovaný

Heřmanický pivovar / Beseda


Máme rádi pivo! Nebo ještě lépe – milujeme pivo. Při nekonečných diskusích o tom, jak které pivo chutná, jak se dělá, či jak by se dělat mělo, co vyprávěli pamětníci o pivech za první republiky a tak všelijak a podobně, jsme náhodou zjistili, že naše heřmanická hospoda má nevyužitý sklep. Jelikož pivo nedělá jen hezké postavy, ale tříbí rovněž intelekt, napadlo nás nacpat do prázdného sklepa celý pivovar. Náš vlastní, heřmanický pivovar, který by vařil naše vlastní heřmanické pivo, jaké nedostanete v Michálkovicích, Praze, New Yorku ani v  Přívoze. Tedy ne anonymní pivo z velkoskladů nadnárodních pivních koncernů, ale výjimečné pivo s puncem originality, dělané lidskýma rukama, postaru, poctivě, bez marketingových kejklů a chemie, podepsané sládkem, který je z masa a kostí a za své dílo ručí svou pověstí a před pivním bohem svým životem:)
Šlo o jedinou věc, jestli se do sklepa vejdeme se vším potřebným. Povedlo se na milimetry, jak se můžete přesvědčit na vlastní oči. Ve sklepě se nachází varna (varný, rmutovací a scezovací kotel) s kapacitou 250 litrů, spilka s 12 kvasnými nádobami po 250 litrech a v ležáckém sklepě je 24 tanků po 250 litrech, tedy celkem 6 000 litrů. Vaření jedné várky trvá asi 9 hodin, kvašení ve spilce při teplotě 8 °C 7-10 dnů a zrání v tanku v ležáckém sklepě při teplotě 3 °C pak trvá 4-6 týdnů. Do výčepu pouštíme pivo nejkratší možnou cestou přímo z tanku uloženém v ležáckém sklepě. Pro vytlačení piva do pípy používáme speciální plyn Biogon, který zabraňuje oxidaci piva a zároveň jej nepřesycuje kysličníkem uhličitým.
Nezbytným předpokladem kvality piva je čistota, v našem případě až laboratorní. Proto je nedílnou součástí pivovaru sanitační jednotka. Všechny technologické celky – nádoby, potrubí, kotle i míchadla jsou vždy před přípravou a po ní sanitovány a během přípravy si sládek čistotu bedlivě hlídá.
Do výroby našeho piva nevstupuje žádná chemie, nepoužíváme ani pasterizaci ani filtraci, základním zdrojem je heřmanická voda (pochází z Kružberské přehrady), ječné slady z Přerova, chmel ze Žatce a pivovarské kvasnice. Výsledek stojí za to – stačí ochutnat. Tak na zdraví!

adresa:  Vrbická 614/131, 713 00 Slezská Ostrava-Heřmanice

Heřmanický ležák 11° (7)


Spodně kvašený světlý ležák. Vyráběno bez chemie, bez pasterizace a bez filtrace z vody z kružberské přehrady, ječného sladu z Přerova, chmele ze Žatce a pivovarských kvasnic.

Heřmanický ležák 12° (7)


Spodně kvašený světlý ležák. Vyráběno bez chemie, bez pasterizace a bez filtrace z vody z kružberské přehrady, ječného sladu z Přerova, chmele ze Žatce a pivovarských kvasnic.

!turistika!

Pivovarský dům Ostrava


Pivovarský dům Ostrava vznikl koncem roku 2012 sloučením stávajících a nově vznikajících provozů pod jednou střechou – hospody HOBIT CLUB, nekuřácké restaurace U SKÁKAVÉHO PONÍKA, prvního ostravského hospodského minipivovaru a PIVOTÉKY v 1. patře (prodejny českých a zahraničních piv a pivních produktů).
V pivnici i restauraci čepujeme vlastní pivo Qásek, vedle něj točíme i jiná piva českých i zahraničních pivovarů. Vaříme českou kuchyni z čerstvých surovin od místních dodavatelů.  Chceme vyzdvihnout staré české řemeslo, pivovarnictví, a podpořit současný trend zvýšeného zájmu o malé pivovary a živé pivo. Vedle toho chceme poukázat na jiné pivní kultury a druhy piva, které u nás nejsou obvyklé, ale ve světě piva tvoří významnou část.  V říjnu 2013 jsme se stali členy Aliance P.I.V. (pivně inteligentních výčepů). Vstupem do ALIANCE P.I.V. jsme se mimo jiné zavázali uvolnit jeden výčepní kohout v Pivovarském domě pro takzvaný alianční pivovar. Konkrétně to znamená to, že celý kalendářní měsíc budeme na pátém či šestém kohoutu v Hobitu i u Poníka točit pivo z pivovaru, který se ALIANCE zavázala v daném měsíci podpořit.
adresa: Přívozská 367/34, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

 Qásek 12° (7)


Celkem pitelné pivečko, takovej kvasničák.
obsah alkoholu 4,8% obj.

Qásek extra hořký 11° (7.5)


Pivko zakalenější, skutečně hořké bylo a v chuti bylo cítit ovoce...
 obsah alkoholu 4,8% obj.

Konopex 11° (Skřečoňský žabák, Bohumín) (8.5)


Spodně kvašený, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák. Od klasických piv se liší tím, že konzumenty spíše energeticky povzbuzuje, než utlumuje. Pivo je charakterizováno svou vysokou plností, odpovídající hořkosti, zlatavé barvy, s lahodnou vůní a chutí konopí … je harmonizující! Je vařeno na základu z kvalitních žateckých chmelů, doplněné o květy konopí setého – pěstováno na Moravě. Konopí seté má nízký obsah THC (max do 0,3%), má vysoký obsah dalších cannabinoidů jako například CBD, které jsou pro lidský organismus a jeho imunitní systém velice důležité a prospěšné.  Složení: voda, moravský slad, žatecký chmel, pivovarské kvasnice, ječné slady, konopí seté  Neobsahuje psychotropní látky! Tak tohle bylo pro mně celkem překvápko a velice jsem si pochutnal!
obsah alkoholu 4,8% obj.

pondělí 4. června 2018

Pivovar Řeporyje




Pivovar se nachází v zrekonstruovaném prostoru bývalého řeporyjského kina. Dříve také zde byla restaurace Prefunda. Hlavní vchod do restaurace je z řeporyjského tržiště naproti nejstarší budově ve městě – domu číslo 1. Pokud se chcete dobře najíst přijďte do Řeporyjského pivovaru, kde díky různorodosti restaurace je možné uskutečnit firemní i rodinné oslavy, rauty a dalších akce s milou obsluhou, skvělým jídlem a fantastickým pitím. Upoutá Vás zde velký bar i s posezením, o patro níže restaurace s velkou pecí na pizzu i přírodně upravované maso. Dále zde mají velký sál který je možný si pronajmout k různým společenským akcím. Pivovar se nachází ve spodní části budovy a je propojen s restaurací velkou skleněnou výlohou, kde se bude vařit pivo tradiční metodou a to z vody, sladu a chmele.

Vilda 10° (8)


Světlá výčepní desítka je uvařena z plzeňského sladu a dvou odrůd žateckého chmele. Pivo nefiltrované a nepasterizované. Obsahuje kulturní kmen pivovarských kvasinek spodního kvašení. Velmi příjemné pivo k osvěžení.
Obsah alkoholu 3,2% obj.


Prefunda 12° (7)



Je uvařeno z plzeňského sladu ve spojení s bavorským sladem a třech odrůd žateckého chmele. Obsahuje kulturní kmen pivovarských kvasinek spodního kvašení. Pivo nefiltrované a nepasterizované. Jeho příjemná hořkost se dobře snoubí s každým jídlem..
 
Řeporyjská polotmavá 12° (6.5) 



Je uvařeno z plzeňského sladu ve spojení se speciálními slady – bavorským, karamelovým a třech odrůd Žateckého chmele. Jiskrná jantarová barva, jemná karamelová chuť a vysoká plnost sametově pohladí. Pivo je nefiltrované a nepasterované.
Obsah alkoholu 4,2% obj.

Řeporyjská Mlynářská 12° (7.5) 



Žitný speciál podobný dvanáctce Prefunda se povedl, příjemně se pije.

Řeporyjská Starostova 17° (7) 



Spodně kvašené, světlé, silné pivo s plnou sladovou chutí a příjemnou hořkostí s lehkým chmelovým aroma s nádechem ovoce, prý dle receptury pana starosty Novotného.
EPM/Obj:17° / 7%Hořkost:40 IBU Složení:pitná voda, ječný slad (plzeňský, bavorský, karamelový), upravený chmel (Premiant, Sládek, Fantazie), pivovarské kvasinky.

Cemetery Flowers 16° (7) 


Slady Pale Ale, bavorský, čokoládový, karamelový a pražený. Chmely Chinook, Centennial a Cascade. 70 IBU. Toto pivo vařila sládková Tamara Dolníčková. Na fotce vlevo jinak...

Weizenbock 16° (6) 


Jen dobré zvláštní pivečko s příchutí jablečného kompotu a hřebíčku a dalších...další bych si ovšem fakt už nedal.

Svatováclavská 15° (7.5) 
 

 
Tento speciálek se povedl...