Značka "SVIJANY" reprezentuje tradiční, pro Českou republiku typické pivo vyráběné z kvalitní vody z vlastních studní, sladu z vybraných odrůd sladovnického ječmene z malých nezávislých českých a moravských sladoven s přídavkem nejjemnějšího žateckého chmele pěstovaného na vlastních chmelnicích ve výjimečné chmelařské oblasti Polepských blat. První zpráva o Svijanech pochází z roku 1345, obec tehdy patřila cisterciánskému klášteru v Mnichově Hradišti. Samotný vznik pivovaru se datuje k roku 1564. Tehdy byl součástí hospodářského zázemí, podílel se na rozvoji a financování panství. Také se v tuto dobu začínají zakládat hospody.
Pivovar Svijany najdete v malé obci Svijany ležící na okraji Českého ráje, hned u „mladoboleslavské“ dálnice vedoucí do Liberce. Patří mezi nejstarší pivovary u nás a za sebou má barvitou historii.
adresa: Svijany 25, 463 46 Svijany
Svijanská desítka 10° (5)
Klasická desítka bývá často zapomenuta ve stínu ležáku, speciálu a oblíbených jedenáctek. Za nás je to velká škoda, protože naše Desítka byla vždy poctivá se stupňovitostí přes deset procent. Rádi si ji vychutnáme k obědu, když se potkáme u nás společně v pivovarské hospodě
Složení: voda, humnový ječný slad, upravený žatecký chmel, chmelové extrakty. Pivo bez pasterizace.
Svijanský Šlik 11° (6.5)
J.O. ŠLIK byl jedním z dávných majitelů našeho pivovaru, a především jedním z předních vůdců protihabsburské opozice, který našel smrt na popravišti na Staroměstském náměstí po bitvě na Bílé hoře v roce 1621. U příležitostí 400. výročí jsme na jeho počest uvařili pivo ŠLIK – poctivý, spodně kvašený ležák, z těch nejlepších surovin, které české země nabízejí.
Objem alkoholu % Hořkost Barva Nepasterizováno
4,4 % 34 IBU 12,5 EBC
Složení:
Voda z vlastních studní, humnový ječný slad, upravený žatecký chmel. Pivo bez pasterizace - ručně plněno. Alkohol 4,4%obj.
Svijanský prémiový ležák "450" 11° (6.5)
Prémiový ležák 450 byl uvařen jako speciální pivo pro oslavy 450 let od založení pivovaru ve Svijanech. Nakonec ale všem chutnal tak, že v sortimentu našich piv zůstal natrvalo. Vyrobený z poloraného žateckého červeňáku (Osvaldova klonu), humnového sladu z nezávislých sladoven a samozřejmě tradičním postupem - tedy kvašením v otevřené kádi na spilce a zráním v ležáckých tancích nabízí to nejlepší z našeho pivovaru. Plné chlebnaté pivo s příjemnou a intenzivní jemnou horkostí.
Složení: Voda z vlastních studní, humnový ječný slad, cukr, upravený žatecký chmel - poloraný červeňák (Osvaldův klon), chmelové extrakty. Pivo bez pasterizace.
Svijanský Rytíř 12° (6)
Svijanského Rytíře poznáte na první doušek - je totiž dochmelovaný za studena, což způsobuje jeho velmi specifickou a unikátní hořkost. I tím nese zřetelný rukopis sládka Petra Menšíka, z jehož experimentů s domácím vařením piva Rytíř vznik.
Složení: Voda z vlastních studní, humnový ječný slad, cukr, upravený žatecký chmel, chmelové extrakty.Pivo bez pasterizace - ručně plněno.
Svijanský Kníže 13° (6)
Svijanský Kníže je sváteční pivo, klasický zástupce svijanských světlých speciálů. Je vyráběný jako ležák, ale silnější, aby vynikly chutě a vůně typické právě pro ležáky. Hodně si rozumí s jiným speciálem – tmavou Svijanskou Kněžnou, se kterou i sdílí duopack “Řízni si Kněžnu”. Chuť Knížete je příjemné hořká a plná.
Složení: Voda z vlastních studní, humnový ječný slad, cukr, upravený žatecký chmel, chmelové extrakty, pivo bez pasterizace – ručně plněno.
Svijanský Kvasničák 13° (6.5)
Kvasničák je nefiltrované pivo, což znamená, že při jeho výrobě nedošlo k filtraci a je v něm zachován obsah kulturních pivovarských kvasinek. Proto je také jemně zakalené. Jeho chuť je příjemně hořká a plná a prodáváme ho, mimo jiné ve svátečních dvoulitrových skleněných džbánech a litrových designových lahvích.
Objem alkoholu Hořkost Barva Nepasterizováno 6,0 % obj. 39 IBU 14 EBC
Složení: Složení: voda z vlastních studní, humnový ječný slad, cukr, upravený žatecký chmel, chmelové extrakty. Čtyřikrát chmeleno. Nepasterováno, nefiltrováno – ručně plněno.
Svijanský DUX 13° (7)
Silné, ale jemné jantarové pivo.
DUX patří s 5,5 procenty alkoholu mezi silnější piva, je plný a hutný, ale současně také hladký a jemný. Pro dosažení výrazné tmavě jantarové barvy a vyvážené hladké chuti jsme ve Svijanech zvolili vybraný humnový slad, znalci ocení i jemnou chmelovou hořkost žateckého chmele odrůdy Sládek z vlastních chmelnic pivovaru. Stejně jako všechna svijanská piva je samozřejmě nepasterovaný. Dux nabízíme pouze při příležitosti Dnů českého piva.
Patronem českého piva sv. Václava v roce 1357 jmenoval Karel IV., který se v českých zemích vedle pěstování vinné révy zasloužil i o rozvoj pivovarnictví. Již v té době byl kníže považován také za patrona sladovníků. V roce 2013 jej v této roli opět připomněl Český svaz pivovarů a sladoven a založil tradici Dnů českého piva, které se konají vždy na konci září kolem jeho svátku.
Svijanský Máz 11° (6)
Máz je nejprodávanější svijanské pivo. Začali jsme ho vyrábět v roce 1998 a rychle zaplnilo mezeru mezi slabšími pivy “na žízeň” a silnějšími dvanáctkami (ležáky). Svou oblíbenost si tato nepasterovaná jedenáctka získala především díky své jemné horkosti a zlatavé barvě. Svijanský Máz je vyrobený z poloraného žateckého červeňáku z našich chmelnic v oblasti Polepských blat, humnového sladu z nezávislých sladoven a samozřejmě tradičním postupem - tedy kvašením v otevřených kádích na spilce a zráním v ležáckých tancích.
Složení: Voda z vlastních studní, humnový ječný slad, cukr, žatecký chmel, chmelové výrobky. Alkohol 4,8% obj. Pivo bez pasterizace.
Skladujte v místech bez zdroje sálavého tepla, přímého slunečního záření a mrazu. Baleno v ochranné atmosféře