středa 30. května 2018

Pivovar Holba

 
V roce 1874 založil v Hanušovicích sládek Josef Mullschitzký moderní parní pivovar. Společnost, která jej provozovala dostala název „Brauerei von Mullschitzký & Comp. zu Hannsdorf – Halbseit“. 28. prosince 1874 byla slavnostně uvařena první várka piva.[1] V prvním roce měl pivovar výstav celkem 15 900 hl piva. V roce 1882 změnil pivovar obchodní název na „Brauerei von Chiari & Co. zu Hannsdorf – Halbseit“. Od roku 1886 byl výstav již 23 006 hl piva. V roce 1907 došlo ke sloučení pivovarů Hanušovice, Šumperk a Třemešek do jednoho hospodářského subjektu. Nová společnost nesla název „Nordmährische Brauerei und Malzfabrik, Aktiengesellschaft in Mährisch Schönberg“. V letech 1910–1911 dosáhla tato společnost ročního výstavu 110 580 hl.  Za první světové války se prováděly jen nejnutnější udržovací práce a roční výstav klesl na pouhých 22 157 hl. Od roku 1918 se společnost přejmenovala na „Severomoravský pivovar a sladovna, akciová společnost v Šumperku“. Ve třicátých letech se hanušovický pivovar stal svým ročním výstavem 108 775 hl třetím největším pivovarem na Moravě. Těsně před okupací českých zemí nacistickými vojsky dosahoval pivovar v Hanušovicích ročního výstavu až 170 064 hl.  Po znárodnění v roce 1948 nesl hanušovický pivovar název „Pivovar Hanušovice n. p.“. Později došlo ke sloučení moravských pivovarů a též hanušovický pivovar se stal součástí národního podniku „Severomoravské pivovary Přerov“. V současné době obliba piva opět roste a roční výstav se pohybuje okolo 350 tisíc hl ročně.

 Horská 10° (7)

 
Poznejte desítku, která krásně zažene žízeň a nabídne vám mimořádný chuťový zážitek. Je to pivo vskutku ryzího charakteru. Horská voda z vlastního pramene, chmel od našich tradičních dodavatelů z Tršicka a slady z vybraných moravských ječmenů dodávají pivu příjemnou vůni a osvěžující chuť. Vychutnejte si ji!
obsah alkoholu 4,2% obj.

Šerák 11° (7.5)

 
Vlajková loď značky Holba. Světlý ležák medově zlaté barvy s lahodně nahořklou, jemně chmelovou chutí a dokonalým řízem.
obsah alkoholu 4,7% obj.

 Šerák kvasnicový 11° (7.5)


Světlé nefiltrované pivo medově zlaté barvy mírně hořké chuti s výborným řízem. Ideální pro ty, kteří chtějí zkusit výjimečnou chuť piva. Obsahuje živé pivovarské kvasnice, bohatý zdroj vitaminů a stopových prvků důležitých pro lidský organismus.
obsah alkoholu 4,7% obj.

Keprník 12° (7)


Pivo plné života s jiskrou, kterou si vzalo z vody z horských pramenů. Tělo mu dal slad z podhorských ječmenů z Jeseníků. Je to ležák s duší, tu mu vtiskla unikátní ingredience - horský chmel. Keprník je pivo z darů Jeseníků a my věříme, že pohladí vaši duši stejně jako chuťové pohárky.
obsah alkoholu 5,3% obj.

Holba speciál 13° (7,5)

 
Světlé speciální pivo inspirováno nadmořskou výškou kopce Šerák s hustou smetanovou pěnou, plnou chlebnatou chutí a lahodnou hořkostí. Výjimečné pivo pro výjimečné příležitosti.
obsah alkoholu 5,3% obj.

!turistika! 

Minipivovar Kolštejn

Minipivovar Kolštejn se nachází v centru obce Branná - na nejmalebnějším náměstíčku v Jeseníkách. Obec je situována v centru turisticky hojně navštěvované oblasti Jeseníků.  Minipivovar Kolštejn je součástí komplexu Relax centra Kolštejn - konkrétně je umístěn v zázemí Restaurace Kolštejn.  Výstavba minipivovaru započala již v roce 2012, otevření se dočkal roku 2013, kdy byl také slavnostně vysvěcen (28. 3. 2013) a přesně po třech měsících pokřtěn (28. 6. 2013).
Minipivovar Kolštejn navazuje na již dávno zaniklou tradici pivovaru a pivovarnictví v obci Branná v Jeseníkách. Historie pivovarnictví se psala přímo v naší restauraci!  Zjistili jsme, že budova dnešní restaurace je budovou, kterou nechal postavit fojt kolem roku 1325 při zakládání města Goldenstein a jeho rinku (náměstí). Pro své sídlo s právem vařit a šenkovat pivo si fojt vybral na náměstí místo nejlepší - mluvíme o budově, která dnes nese název Restaurace Kolštejn. Dnešní budova restaurace byla historicky budovou fojtství (Vogtey), která měla historicky velmi významnou úlohu.

adresa:  Branná 56, 788 25 Branná

Vogtey 10° (8)

Pivo Vogtey je vhodné ke konzumaci v teplých, respektive letních měsících. Díky nižší plnosti a také nižšímu obsahu alkoholu příjemně zahání žízeň. Vyšší hořkost umocňuje pocit osvěžení po napítí. Světlejší zlatožlutou barvu doplňuje jemná bílá pěna. Pivo je vařeno z dvou druhů světlého sladu a jedné odrůdy českého chmele.
obsah alkoholu 4,0% obj.

Dolmen 11° (7)


Tento druh piva se vyznačuje především jemnou karamelovou chutí. Chmelová vůně a hořkost je jemně potlačena tak, aby mohla vyniknout příjemná karamelová chuť tohoto piva. Recept byl vytvořen během měsíce března roku 2013. Pro výrobu byly použity tři druhy sladů a jedna odrůda chmele. Barva je laděna do jemných granátových odstínů. Po napití se v ústech rozplyne jemná karamelová chuť a příjemná plnost.
obsah alkoholu 4,8% obj.

Bran 12° (7.5)




Toto pivo je vařeno klasickou metodou s odděleným hlavním kvašením a dokvašováním v ležáckých tancích. Recept byl vytvořen počátkem roku 2013. Pivo se vyznačuje sladovou plností, příjemnou vůní a jemnou chmelovou hořkostí. Tyto příjemné senzorické vlastnosti jsou tvořeny použitím kvalitních surovin jako jsou voda, slad, chmel a pivovarské kvasnice. Všechny chuťové složky se doplňují a jsou v příjemné harmonii. Všechny použité suroviny projdou kvalitním řemeslným zpracováním, jehož výsledkem je příjemný chuťový zážitek po napití. Pivo je vyráběno ze dvou druhů sladů a dvou odrůd chmele. Celkový dojem završuje bílá krémová pěna.
obsah alkoholu 5,1% obj.

!turistika! 

Pivovar Litovel


V roce 1747 vyrostl v Litovli pod jednou střechou nový společný pivovar se sladovnou, který vařil pivo celých 60 let. Když už kapacitně nestačil poptávce, vznikl v roce 1814 nový Měšťanský pivovar. Jako celá Litovel byl i on pod německou správou. Na tuto situaci reagovali moravští vlastenci tím, že založili Rolnickou záložnu v Litovli a rolnický akciový cukrovar. Následně došlo k založení a otevření ryze českého vlasteneckého Rolnického akciového pivovaru se sladovnou. Na tom, že byl 12. listopadu 1893 slavnostně vysvěcen a otevřen, měl velkou zásluhu říšský a zemský poslanec za střední Moravu Josef Svozil, původem z nedaleké Seničky.
 Pivovar mimo dalších ocenění získal v roce 1906 zlatou a bronzovou medaili na Mezinárodní gastronomické výstavě ve Vídni a zlatou medaili v Brně na výstavě české výroby v roce 1911. Od té doby, nepřetržitě již druhé století, vaří pivovar v Litovli pivo, které se svou nezaměnitelnou chutí, lahodnou hořkostí a přirozenou barvou prosadilo nejen ve své domovině, ale i v zahraničí.
Na sklonku třicátých let byla vystavěna nádherná varna, která slouží k vaření litovelského piva dodnes. Pouze vnitřní části zařízení – kotlů a kádí – byly zrekonstruovány, obložení stěn kardinálským mramorem a měděné pokrývky kádí a kotlů jsou původní. Od poloviny minulého století postupně docházelo k výměně kvasných nádob ve spilce (hlavní kvasírna) a v ležáckém sklepě. Staré dřevěné kádě a sudy nahradily kvasné nádoby a ležácké tanky. Od počátku devadesátých let probíhaly rekonstrukce některých technologických celků, například lahvárenské linky, přetlačných tanků nebo filtrace.
V uplynulých deseti letech litovelský pivovar modernizoval spilku, kvasničárnu, strojovnu chlazení a chlazení mladiny. V roce 2003 byla uvedena do provozu nová hlavní kvasírna – spilka – s nerezovými káděmi a moderními ovládacími prvky. Nová technologická zařízení zpřesnila technologii výroby a zvýšila kvalitu vyráběného piva. Další velkou modernizací byla výměna lahvárenské linky za novou o výkonu 36 000 lahví za hodinu a výstavba skladové haly. Nejnovější investicí Pivovaru Litovel jsou propagační stanice na kvasnice a dva kvasné tanky na svrchně kvašená piva.
Litovelský pivovar je živou historií pivovarnictví. I když prošel modernizací, dvě stě litovelských pivovarníků si zakládá na tom, že vyrábí klasicky vařené české pivo stejně jako vlastenci, kteří před více než sto dvaceti pěti lety pivovar zakládali.
Dnes je Pivovar Litovel součástí pivovarnické skupiny PMS spolu s přerovským Zubrem a hanušovickou Holbou.



Maestro 10° (8)



Pivo je výjimečné svým výrazným lavinovým efektem. Má jantarovou barvu, hustou bílou pěnu a jemnou chmelovo-sladovou vůni. Chuť     Vyvážené spojení chmelu a sladu s jemným karamelovým nástupem, pivo má příjemný nižší říz, střední plnost a jemnější, sametovější chuť.
obsah alkoholu 4,1% obj.

 Moravan 11° (7.5)


Pivo zlatavé barvy s vyváženou chmelovou chutí a příjemnou středně plnou vůní sladu. Chuť     Lahodná intenzivní hořkost spolu se střední plností, výborný říz a velmi dobrá pěnivost společně utváří charakter tohoto piva.
obsah alkoholu 4,6% obj.

Kvasničák 11° (8)


Nefiltrované živé pivo s obsahem pivovarských kvasnic. Ty mu dodávají charakteristický jemný zákal a vysokou pěnivost. Chuť typicky kvasničná s příjemným vyrovnaným řízem.
obsah alkoholu 4,6% obj.

 Gustav 13° (8)


Jantarová barva, hustá bílá pěna, chmelové aroma, příjemná hořkost a harmonická plná chuť podtrhují výjimečnost tohoto svátečního polotmavého nefiltrovaného speciálu s extraktem mladiny. Chuť     Pivo zaujme především plnou chutí a déle doznívající hořkostí. Gustav zraje v sudech celých sto dní.
obsah alkoholu 6,1% obj.

!turistika! 

Minipivovar Zlosin


Pivovar si před sebe klade úlohy z těch nejnáročnějích – vrátit obci staletou pivovárečnickou tradici a exklusivní pivní značce dodat žádanou vyjímečnost originální chuti nezaměnitelně spojené s naším tolik magickým regionem.  400 let historie zámeckého pivovaru knížete Lichtensteina - Velké Losiny (Gross Ullersdorf). Ves Velké Losiny byla založena německými kolonisty počátkem 13.století v údolí říčky Losinky.  První písemná zmínka pochází však až z roku 1351, kdy jsou Losiny jmenovány v papežské listině jako „Ulrici villa - ves s farou a kostelem“. Původní stará vodní tvrz byla za panství Jana mladšího ze Žerotína nákladně přestavěna na velkolepý trojkřídlový pozdně renesanční zámek, ke kterému přináležel mlýn a velký hospodářský dvůr s pivovárem.  Odtud pochází první zmínka o existenci pivováru, kterého počátky nelze spolehlivě historicky dohledat.  Renesanční pivovár měl kromě budovy samotné čtyři ležácké sklepy, do současnosti se dochovalo pouze torzo bývalé varny a unikátní ledovna, kterou představuje hluboký, kameny obezděný zastřešený kruhový otvor v zemi. Za Jana Ludvíka ze Žerotína (mezi lety 1723 – 1729) byl stávající pivovár přestavěn na velkolepou sýpku a pivo se zde přestává vařit.
V roce 2016 s zde opět začalo vařit pivečko.

adresa:  Žárovská 10, 788 15 Velké Losiny

Zlosin 11° (8.5)


Klasický světlý ležák nefiltrovaný mi velice chutnal.
obsah alkoholu 4,5% obj.

Zlosin 12° (7)


Polotmavý ležák s mírně karamelkovou příchutí

Zlosin 15° (7.5)

 
IPA, Speciální svrchně kvašené pivo s různými ovocnými chutěmi.
obsah alkoholu 6,1 % obj.

!turistika!
 

Zámecký pivovar Albert / Motorest Permoník


 

Pivovar Albert byl vybudován v těsném sousedství zámku v historickém objektu, který sloužil dříve jako hospodářská budova zámku. V suterénu je technologie na výrobu piva, do které je možno nahlédnout skleněnými průzory v podlaze pivnice v prvním přízemí. Součástí pivnice jsou měděné kotle a rustikální posezení s výhledem na zámek. V prvním patře, v prostorách bývalé půdy, je ubytování. Pivo z tohoto malého pivovaru má originální chuť a získalo si velmi rychle obdiv u svých konzumentů.
Pivnice je stylově vybavena a v prostoru výčepu lze vidět měděné várnice, které dokreslují jedinečnou atmosféru.
Pivnice není určena k dennímu provozu, slouží pouze pro soukromé akce po předešlé domluvě na níže uvedeném kontaktu. Ochutnat lze třeba kousek v Motorestu Permoník.

adresa: Sobotín 53, 788 16 Sobotín

Albert 11° (8.5)


Světlý ležák plzeňského typu. Vyniká kořenitým zemitým aroma žateckého chmele, doplněného kvasnicovou vůní nefiltrovaného piva. V chuti se prolíná se sladovými tóny, které se do piva dostávají z čistě moravského sladu. Jako celek pak působí toto pivo jako poctivý ležák s výraznějším chmelovým charakterem. 

Albert 12° (8.5)


Světlý ležák plzeňského typu, který se honosí zlatavou barvou a jemným chmelovým aroma, doprovázeným tóny citrónové kůry. V chuti je toto příjemné aroma doplněno mírnou oříškovou příchutí, vše zastřešené sladovým tělem. I v tomto pivě jsou použity výhradně domácí suroviny.

!turistika! 

Minipivovar U Jirsáka

 
Původně hostinec sloužící pro pivní štamgasty - byl roku 1990 zrekonstruován a v současnosti slouží jako tříhvězdičkový penzion, který si za léta své existence získal řadu stálých hostů jak z tuzemska, tak ze zahraničí.
Od roku 2017 můžete ochutnat také pivo uvařené v našem pivovaru.
Vybudovali jsme malý pivovar, ve kterém vaří sládek skvělé pivo. V nabídce tak najdete nefiltrované a nepasterizované speciály z prvotřídního ječmene, 11° a 12° světlé ležáky, kterým určitě přijdete na chuť.
Součástí penzionu je wellness, restaurace s barem, salonek, letní zahrádka s posezením nad řekou Desnou a náš soukromý mini pivovar.
Pro odpočinek, zábavu a relaxaci jsou Vám k dispozici masáže, stolní tenis a další. Samozřejmostí je zdarma připojení na WIFI. Pro zákazníky je k dispozici vlastní parkoviště přímo u penzionu.

adresa:  Šumperská 128, 788 13 Vikýřovice

 Jirsák 11° (8.5)




Lehce kvasnicový světlý ležák, který mi velmi chutnal a vůbec mi nedělal problém vypít více kousků.
obsah alkoholu 4,5% obj.

Jirsák 12° (7.5)


Světlý ležák s mírně ovocnou chutí už mě až tak nevzal, ale stále celkem chutné pivečko na Šumpersku.
obsah alkoholu 5% obj.


!turistika!


pátek 18. května 2018

Hospoda U Klokočníka

Hostinec U Klokočníka má již dlouholetou tradici. Točil se zde mimojiné film Občanský průkaz. V roce 2016 došlo ke změně majitele, jeho rekonstrukci a dlouho očekávanému znovuotevření. Oživil ho majitel a architekt Vít Šimek, který podnik přestavěl v moderním stylu. Jako připomínku starých časů však ponechal výrazný červený strop. Místní sem chodí na pivo či odpolední kávu a štrúdl, za pozornost ale stojí i jídelní lístek, nabízející českou klasiku slušné úrovně. Abyste to s pivem nepřehnali, stačí se podívat z okna. Naproti totiž uvidíte pankráckou věznici.
Nabízíme denní obědové menu, víkendové menu a minutkové speciality. Kvalitní a tradiční česká kuchyně. Čepujeme pivo Bernard, Kácov, Matuška a další malé pivovary na rotující pípě. Nekuřácká restaurace, prostorná zahrádka a salonek na večírky a oslavy. Pravidelné, měnící se výstavy českých umělců. Přijímáme platební karty a stravenky. Pravidelné akční nabídky, promítání. Příjemná obsluha.

adresa:  Na Veselí 702/48, 140 00 Praha 4-Nusle-Praha 4

Kamenická 11° (Kamenice nad lipou) (7.5)

Spodně kvašené pivo českého typu uvařené tradiční technologií ze tří druhů sladu, chmelené odrůdami Magnum a Žatecký poloraný červeňák. Vyznačuje se zlatavou barvou, čistou vůní, jemnou hořkostí a plnou chutí. Pivo je nefiltrované a nepasterované.
obsah alkoholu 4,7% obj.

Kácov 12° (7)

Je vlajkovou lodí pivovaru Hubertus. Vyznačuje se příjemnou výraznou hořkostí, plnou chutí a vynikající pěnivostí. Nižší prokvašení zajišťuje hlavně plnost a chlebnatost piva. Všechny kvality ležáku Hubertus Prémium oceníte hlavně v jeho čerstvé nefiltrované podobě. 
obsah alkoholu 4,7% obj.

Apollo Galaxy  13° (Pivovar Matuška) (7.5) 



Původně vychází z GB Pale Ale. Pokusili jsme se vytvořit letní pivo, které skloubí výrazné aroma Zlaté rakety a pitelnost Californie. Zároveň si zachová plnost a sílu, která je vhodná pro teplé letní večery. Použili jsme chmel Galaxy nabitý australským sluncem, který dodává s chmelem Citra výrazné aroma po tropickém ovoci. Pro hořkost piva byl použit americký chmel Apollo v našem pivovaře). 
Vůně: intezivní citrusová, mango, vystupuje grapefruit, tropické ovoce, moderní svěží.
Obsah alkoholu: 5.5 % obj.
 Únětické pivo 10° (8)
Silně chmelená dvěma druhy chmele a žateckým poloraným červeňákem. Únětická desítka je charakterem lehčí pivo s nižším obsahem alkoholu i zbytkovým extraktem. Výrazná hořkost s příjemným dozráváním zaručuje dobrou pitelnost i ve větším množství.
Alkohol: 3,8 %vol.

Zichovec Sour Passion Fruit 12° (7.5)


Letní kyseláč spadající do stylu Berliner Weisse. Barva je světlá a pivo lehce zakalené. V chuti převládají ovocné tóny díky pořádné náloži maracuji, ale zároveň je zde výrazná kyselost podpořená přítomností mléčných bakterií. Hořkost je minimální. Celkově je pivo velice osvěžující a určitě stojí za ochutnání.

 Kamenice New Zeland Pale Ale 12° (6)


Svrchně kvašené pivo chmelené novozéladskými chmely Nelson Sauvin a Motueka, které pivu dodávají svěží aroma a díky 12 % stupňovitosti vyjímečnou pitelnost. Pro výrobu byl použit pouze Pale Ale slad, kteý nechává prostor vyniknutí chmelovému charakteru piva. Pivo je nefiltrované a nepasterované.

Matuška Eldorado 13° (7)


Styl American Pale Ale, uvařená sládky v Broumech za zpěvu známého songu od Waldemara Matušky. Pro chmelení tohoto ejlu byl použitý moderní americký chmel El Dorado, který mu dodává správnou hořkost a vůni po citrusech a mangu.

úterý 8. května 2018

Pivovar Spojovna



Na trojmezí tří městských částí Chodov, Kunratice a Šeberov byla 4.května 2018 otevřena restaurace a pivovar Spojovna.
Ať jste Pražáci nebo přespoláci, študáci, ajťáci nebo kravaťáci, ať vám chutná pivo světlé, tmavé nebo řezané, ve Spojovně najdete společnou řeč. Přesně kvůli tomu ji totiž na rozhraní Kunratic, Chodova a Šeberova založili obyvatelé těchto pražských čtvrtí – aby se měli kde sejít a probrat všechno, co je spojuje.
Zakladatel a majitel developerské skupiny Rodop Martin Kulík, který stojí za pivovary Hostivar a krkonošským Trautenberkem, tak má další projekt.

adresa:  U Kunratického lesa 1801, 148 00 Praha 4

 Hostivar 10° (9)




Spodně kvašené výčepní pivo vařené klasickou metodou na dva rmuty. Světlou barvu a jemnou, ale významnou hořkost dávají pivu slady od ing. Klusáčka z Kounic u Českého Brodu (Plzeňský a Mnichovský I) a náš nejznámější chmel, Žatecký poloraný červeňák.
Mě osobně tato desítka moc nejela, taková zemitá těžká nahořklá pachuť. Takže má druhá návštěva a desítka byla již bez chyb, prostě krásně vychlazená, chuťově vybízející k dalšímu kousku...


Kunratický Študák 11° (8)


Svrchně kvašené pivo typu Pale Ale. Trojice chmelů Challenger, Comet a Simcoe dává pivu nejen hořkost, ale i nádech květinových až citrusových tónů. Za světlou barvu vděčí použití sladů Pale Ale a Mnichov I.
Tato jedenáctka mě velmi chutnala, pripomínala mi trochu desítku Ale v Hostivaru II.

Trautenberk 13° (6)


Spodně kvašený polotmavý speciál z našeho partnerského pivovaru v Malé Úpě. Je vařený klasickou metodou na dva rmuty. Výraznou granátově červenou barvu mu dávají čtyři slady (Plzeňský, Caraamber, Carapils a Caraaroma), zatímco kombinace tří českých chmelů (Žatecký poloraný červeňák, Sládek a Premiant) zaručuje příjemně vyšší hořkost.
Já osobně moc polotmaváky nevyhledávám a tento kousek mě teda moc nešmakoval...

Šeberovský Fešák 14° (7.5)


Svrchně kvašený speciál tmavé barvy, s výraznou krémovou pěnou.Střední hořkost a chuť s kávovými až čokoládovými tóny mu dodává trojice sladů (Pale Ale, Mnichov I, Caramunich II a Carafa II) a trojice chmelů (Žatecký poloraný červeňák, East Kent Golding a Bramling Cros).
Tento Stout, ačkoliv nepatřím zrovna mezi milovníky čerňáků mi chutnal. Žádná velká kávička se naštěstí nekonala, naopak fešák příjemně překvapil.

Chodovský Kravaťák 12° (7)


Svrchně kvašené pivo pšeničného typu. Světlé pivo s jemnou hořkostí a výraznou vůní po banánu a hřebíčku. Charakter Kravaťáka tvoří tři slady (Pšeničný, Plzeňský a Caramunich II), český chmel Žatecký poloraný červeňák a kvasnice typické pro pšeničné pivo.
Pšeničky také zrovna nejsou mé extra oblíbené pitíčko, ovšem rád ochutnávám novinky a tato mi chutnala.

 Opatovský Letňák 9° (6.5)


Lehké, svrchně kvašené pivo typu ALE, světlé barvy s vyšší hořkostí. Má jemné chmelovo-bylinné aroma typické pro britská piva. Použité chmely Jester a Melon dodávají jemné tóny ovoce. Lehké tělo a příjemná pitelnost je dána díky kombinaci sladů PALE ALE a Pšenice.

Chodovský Kravaťák Witbier 12° (7.5)



Belgický typ pšeničného piva světlé barvy s jemnou hořkostí a lehkým tělem. Pro typické aroma se do něj přidává koriandr, heřmánek a pomerančová kůra. Podává se s plátkem citrónu.

Vestecký Vandrák 12° (8.5)


Scotish ALE, neboli skotská verze RED ALE. Svrchně kvašené pivo typu ALE – výrazně sladové pivo vařené ze třech druhů sladů s vyváženou hořkostí doplněné tóny oříšků a čokolády, chmel jsme použili pouze Golding.

 Kunratický ležák 12° (7.5)


První uvařený ležák u nás ve Spojovně. Jedná se o světlý spodně kvašený ležák zlatavé barvy. Má vyšší říz a plnou chuť. Tři české chmely použité při vaření dávají pivu výraznější hořkost, Pivo Kunratický Ležák bylo vařené ze tří sladů klasickou metodou, tzv. na dva rmuty, což je typické pro výrobu tohoto typu piva. Hlavní kvašení probíhalo při teplotě do 10°C.

Chodovský Kravaťák Weissbier 12° (8)


Svrchně kvašené pivo pšeničného typu. Světlé pivo s jemnou hořkostí a výraznou vůní po banánu a hřebíčku. Charakter Kravaťáka tvoří tři slady (Pšeničný, Plzeňský a Caramunich II), český chmel Žatecký poloraný červeňák a kvasnice typické pro pšeničné pivo.

Libušský letňák 9 ale ° (7.5)


Světlé svrchně kvašené výčepní pivo typu ALE je lehké osvěžující pivo se středním řízem středně plným tělem a vyšší hořkostí. Pivo je vařené ze dvou druhů sladů a chmelené pouze chmelem CASCADE, ten dává pivu nádech květin a tropického ovoce.

Kunratický Vánočák 18 Old ale ° (8)


Silné sladové pivo tmavé barvy nižšího řízu, původ tohoto piva je v Anglii. Objevují se zde znaky stárnutí, což je v tomto případě v pořádku, čemuž napovídá samotný název. Toto pivo jsme vařili již v létě a do várky jsme přidali koření navozující atmosféru Vánoc.

Vestecký Valoňák 15 ale ° (8)
 
 
Pivko je typu Biere de Garde, což je tradiční pivní styl z pomezí Francie a Belgie (Valonsko). Vždy se vařilo hned po sklizni a nechávalo se dlouho zrát. Proto i my jsme ho pro vás nechali zrát čtyři měsíce, abychom dosáhli správné rovnováhy chutí. Jedná se o pivo střední síly a tmavě bronzové barvy, které má výraznou sladovou chuť se znatelným pšeničným profilem, dodanou přídavkem nesladované pšenice. Vyšší říz přispívá k celkově suššímu tělu.

Roztylský R.I.P.A.K. 14° (8)
 


Svrchně kvašené světlé pivo typu Pale Ale s lehkým tělema vyšším řízem, který podporuje celkovou pitelnost. Příjemné aroma mandarinek a ananasu dodávají použité chmely Mosaic a Waimea. 
 
Vršovický Víťák 12° (6.5)
 
 
U americké pšenice nehledejte aroma banánů ani hřebíčku jako je tomu u její německé příbuzné, jedná se o velice příjemný světlý Ale amerického typu s vysokou pitelností, lehkým tělem, chmelovým aroma po jarních květech a svěžím ovoci. Díky vysokému obsahu pšenice má výraznější sladovou chuť.Obsah alkoholu 6,2%

EPM 12,5%

Komořanský kyselák 10° (6)
 
 
Gose je starý pivní styl původem z německého Goslaru, který v poslední době získává na popularitě. Jedná se o pšeničné pivo s přídavkem koření a bylinek, které je prokvašeno do kysela, tudíž je velice osvěžující a v kombinaci s vyšším řízem získává neobyčejnou pitelnost. Citronová kůra a meduňka mu dodávají příjemné letní aroma.
 
Obsah alkoholu 4,1 % obj. 

Nupacký Novák NEIPA 12° (8)
 
 
New England India Pale Ale neboli NEIPA je poměrně moderní styl, který vznikl teprve před několika málo lety. Jedná se o pivo s typickým plnější tělem, kterého se dosahuje podílem ovesných a pšeničný vloček. Aroma tropického ovoce mu dodávají chmely Eukanot, Mosaic a Citra.
 
Obsah alkoholu 4,9% obj.
 
Malešický Maliňák Sour 10° (8.5)
 
 
Svrchně kvašené pivo Sour, do kterého přišlo 60kg malin, aby měl tu nezaměnitelnou chuť a aroma čerstvě utržených malin. Dále jako správný Sour se nemohl uspěchat, jelikož musel projít tradičním prokvašením i zpracováním lactobacily.
 
 Obsah alkoholu 4,8 % obj.
 
 
!turistika! 
Zakladatel a majitel developerské skupiny Rodop Martin Kulík, který stojí za pivovary Hostivar a krkonošským Trautenberkem

Více na http://praha.e15.cz/praha/novinky/v-prazskych-kunraticich-vyroste-novy-minipivovar-1331949

fotoalbum
Zakladatel a majitel developerské skupiny Rodop Martin Kulík, který stojí za pivovary Hostivar a krkonošským Trautenberkem

Více na http://praha.e15.cz/praha/novinky/v-prazskych-kunraticich-vyroste-novy-minipivovar-1331949