pondělí 25. září 2017

Pivovar U Tří Růží






Pivovar se nachází se v samotném historickém centru, v Husově ulici v těsné blízkosti Karlova mostu a Staroměstského náměstí. Ihned po vstupu na vás dýchne místní výjimečná atmosféra staropražského pivovaru, kterou umocňují nástěnné malby akademických malířů Jiřího Bernarda a Pavla Jakla, vykreslující obrazy z bohaté historie domu a pivovarnictví v Čechách. V přízemí pivovaru je pak umístěna varna, kde se pod vedením zkušeného sládka Roberta Maňákavaří šest druhů piva.  Kombinace nejvyšších výrobních standardů, kvalitních surovin a tradičního pivařského řemesla umožnila pivovaru U Tří růží získat statusklášterního pivovaru řádu Dominikánů, sídlícího hned ve vedlejší budově, a nejlépe tak navázat na místní pivovarnickou tradici započatou už v patnáctém století. Samotný dům je opředen zajímavou historií, již v roce 1405 pro něj získává významný sládek Benešprávo várečné, čímž započal psát jednu z nejdelších kapitol pivovarnictví na českém území.  V pozdější historii je zajímavostí, že do domu přestěhoval Václav Matěj Kramerius svoje nakladatelství Česká expedice, která zde sídlila až do roku 1804. Dnes působení Krameria připomíná pamětní deska na průčelí domu. Kromě piva vám na tomto významném místě rádi nabídneme některou z řady českých specialitnaší kuchyně, vedené úspěšným šéfkuchařem Martinem Procházkou, který k nám přišel z hotelu Alcron, kde stál u zisku michelinské hvězdy. V menu, které pro restauraci sestavil, naleznete kromě denní nabídky a sezonního jídelníčku také velký výběr specialit určených přímo k pivu.



Světlý speciál 13° (6)


Spodně kvašené pivo plzeňského typu s obsahem alkoholu 5%. K vaření světlého ležáku používáme nejkvalitnější české suroviny a tradiční postup výroby.

 Brown Ale 15° (8)


Speciální svrchně kvašené polotmavé pivo, vařené v britském stylu Ale-Brown. Vyrobeno ze tří druhů sladů a tří druhů chmelů, které dodavají pivu tmavě jantarovou barvu avýraznou hořko-ovocnou plnou chuť. EPM 15%.

Vídeňské 15° (7)

Speciální červené pivo vařené z vídeňského a karamelového sladu s extraktem původní mladiny 15 stupňového piva.

Dark Rose 17° (7.5)


Mohutné tmavé speciální pivo s vyšší hořkosti, podtóny čokoládové chuti a příchutí praženého ječmene. Pivo se vařilo z 5 druhů sladu a 2 druhů chmele. Alc 6,4%.

Pivovar Loď


Celé zařízení pro vaření piva se nachází na dvou lodních palubách, včetně 2- nádobové varny o objemu 500 litrů, šrotovníku na slad a čtyř kvasných kádí. Na spodní palubě se nachází 16 tanků. Předpokládaný roční výstav je 1500 hl. Vaříme čtyři až pět várek týdně.  Restaurace na hlavní palubě podává staročeskou kuchyni. V podpalubí naleznete pivnici se studenou a teplou kuchyní s nabídkou z naší lodní udírny. (Jíte-li ryby určitě ochutnejte naši netradiční specialitu – nakládaný rybí karbanátek.) V letních měsících budeme na palubě grilovat (od druhé poloviny června 2017).  53 metrů dlouhá loď prošla kompletní rekonstrukcí, kterou realizovalo přední architektonické studio ACHT, vedené Václavem Hlaváčkem. Loď provozuje společnost Vltavská plavební s.r.o. a kotví na svém stálém místě u Štefánikova mostu.


Legie 10° (8)





Vyšší hořkost, nepasterizováno, nefiltrováno.
Obsah alkoholu: 4,2 %

Republika 12° (8)


Sladová chuť, jemná hořkost, která je dána moravskými slady a žateckými chmely.
nepasterizováno, nefiltrováno. 
Obsah alkoholu: 5,1 %

Rodney 11° (7.5)


Svrchně kvašené světlé pivo typu Ale medové barvy, chmelová aroma s květinovými a citrusovými tony. Silnější hořkost má dlouho doznívající charakter.
nepasterizováno, nefiltrováno. 
Obsah alkoholu: 5,0 %

Monarchie 13° (7)


Tmavý ležák, který chutná po praženém sladu a kávě s čokoládovým dozněním. Je méně sladký oproti jiným černým pivům.
nepasterizováno, nefiltrováno. 
Obsah alkoholu: 5,5 %

Remorkér 12° (8.5)



Speciální ležák, výrazně chmelové a lehce citrusové aroma a to díky přidání chmele Kazbek do ležáckého tanku.


Comet 11° (8.5)


Svrchně kvašený ležák, APA - lehké pivko s vyšší hořkostí a nižší plností, ideální do prvních prosluněných dnů. Díky vysokému prokvašení je velmi doře pitelné, osvěžujícího charakteru.
Obsah alkoholu: 5,2 %

Orion 13° (9)


Polotmavé svrchně kvašené speciální pivko typu I.P.A. Začátek je lehce nasládlý postupně přecházející do chmelové hořkosti. Plnost doplňuje za studena přidaný chmel Apollo, který přidává dílu letní nádech grepu či hrušky. Moc jsem si pochutnal!
Obsah alkoholu: 5,5 %

Honey Fitz 13.5° (8)


Světlý medový ležák, řadící se do skupiny ochucených piv se skládá z plzeňského sladu českých a amerických chmelů. Jeho zlatou barvu obstaral přidaný luční med. Tento sváteční speciál díky vyššímu alkoholu zahřeje především při dlouhých večerech.
Obsah alkoholu: 6 %

Canberra 9° (8.5)


Ovocný lehký speciálek mi chutnal. Svrchně kvašené výčepní pivo typu Fruit IPA, výrazný svou barvou, získanou ze stoprocentní lesní borůvky. Vařeno bez jakýchkoliv přídavků za použití českých chmelů, sladů a ovoce. Díky vysokému množství borůvky získává osvěžující ovocnou chuť.
Nefiltrováno, nepasterizováno, 9% EPM a 3,8% alkoholu.

Savannah 13° (7)


Svrchně kvašené silné pivo pšeničné, typu American Hefeweizen. Typická banánová a hřebíčková vůně, kterou vytvoří pšeničné kvasinky, je u tohoto pivního stylu ještě podpořena vůní dvou amerických chmelů. Citra je chmel, který se postará o citrusovou vůni a Simcoe dodává lehce kořenitý nádech. Použité slady plzeňský, pšeničný a karamelový ze sladovny Kounice.

Triton 11° (7.5)


Svrchně kvašené plné pivo typu IPA, single hop Uran. Díky nově vyšlechtěné odrůdě chmele Uran z Chmelařského institutu v Žatci, můžete být mezi prvními, kteří ochutnají tento chmel. Pivo získává výrazné chmelové aroma, hořkost a kořenité ovocné tóny s doznívajícím charakterem.

 New Jersey 14° (7.5)
 
 
Svrchně kvašené silné pivo typu Juicy NEIPA. Tento pivní styl se vyznačuje vysokým chmelovým aroma a světlým zákalem připomínající pomerančový džus. Použity byly speciální slady, pšenice a ovesné vločky. V kombinaci čtyř amerických a australských chmelů vzniká silné aroma tropického ovoce a citrusových plodů. 
Nefiltrováno, nepasterizováno, 14 % EPM, 5,6 % alkoholu.

Arktika 16° (7)
 
 
Svrchně kvašené silné pivo, pivní styl American India Pale Ale, single hop Ekuanot. Tento speciál dokáže prolomit ledy. Jedná se o americký chmel s citrusovým aroma, ve kterém převládá tropické ovoce, citron, limetka, papája, jablko a zelený pepř. Speciální slady, pořádná dávka chmele a vysoký obsah alkoholu jsou zaručená kombinace k posílení imunity a zdravého ducha. Doporučuje deset z deseti doktorů, maximální denní dávka není stanovena.  
Nefiltrováno, nepasterizováno, 16 % EPM, 7,5 % alkoholu.
 

Novoměstský pivovar

Pivovar se nachází přímo v centru Prahy, cca 400m od Václavského náměstí - První Novoměstský restaurační pivovar, který byl založen v roce 1993.
Oblibu pěnivého moku můžeme sledovat u několika generací Pražanů.
Na Novém městě by se před sto lety našla celá řádka starobylých měšťanských pivovarů, kde se "PRÁVO VÁREČNÉ" po generace dědilo z otce na syna.
Vedle útulných hospůdek se velké oblibě Staropražanů těšily i malé pivovary s neopakovatelnou atmosférou, kde se uvařené pivo "doma" hned spotřebovalo.
Ve starých kronikách je zapsáno, že v roce 1434 stával v těchto místech dům, který náležel sladovníkovi Vaňku Zpěvákovi, ten zde žil a měl právo vařit pivo - tzv. "právo várečné". Dnešní dům vystavěl známý pražský architekt František Buldra roku 1902.
Založením dnešního restauračního pivovaru v roce 1993 se navázalo na starou tradici ze 14. století, která byla na dlouho dobu zapomenuta a přerušena. Díky skvělé myšlence spojit minipivovar s restaurací v jeden celek vznikl tento ojedinělý komplex s účelně propojenými sklepními a nadzemními prostorami.
Tento rozsáhlý komplex má bohatě a atraktivně dekorovány interiéry od stylu gotických sálů až po 20.-30. léta minulého století, včetně letní terasy. Celková kapacita je 400 míst.
Hned při vstupu do pivovaru je hlavní sál - VARNA, kde naši sládkové ve varnách vaří pivo. Za varnou následuje PANSKÉ SEZENÍ a klimatizovaný RADNÍ SALONEK. Když projdete kolem kuchyně ocitnete se v PODSKALÍ, kde se nabízí pohled na Prahu, "jako vymalovaný". Ve SPILCE můžete vidět přímo od svých stolů, jak pivo ve velkých kvasných kádích kvasí. Odtud je pak přečerpáno do ležáckého sklepa kde zraje asi 6 týdnů. Nejhlouběji se nacházení tři tzv. GOTICKÉ SÁLY.
V létě je pak vyhledávaná především TERASA a STODOLA, které jsou hned vedle sebe.
Pivo v Novoměstském pivovaru se vaří v zařízení firmy Ziemann a používají se výhradně české suroviny tj. český slad a žatecký chmel. Vaří se klasickým způsobem - varna, spilka a ležácký sklep. Světlý nebo tmavý 11° nefiltrovaný novoměstský ležák je bez konzervačních látek a obsahuje komplex vitamínů řady B spolu s dalšími minerálními látkami. Je to tzv. "Natur produkt". Pivo je nefiltrované a má tzv. opálovou barvu kvasnic.



 Novoměstský ležák 11° (5)





nefiltrované pivo s kvasnicem,  Obsah alkoholu: 3,5 %

Staročeská Hospoda U Horů

Hospůdka v tradičním českém stylu.
Čepujeme tyto piva: Prazdroj 12°,  Herold ležák 11° (pivo roku 2016),  Herold Granát polotmavý 14°,  Zemská Dominikánská výčepní 10°, dále pivo s rodokmenem Sedmý schod z Žateckého pivovaru a nealkoholické pivo Střízlík z pivovaru Herold
Adresa: Podolská 144/113,  147 00  Praha 4

Herold 11° (Březnice u Příbrami) (7.5)



Tradiční české pivo s přiměřenou hořkostí, odpovídající plností, čistou chutí a jemným chmelovým aroma. Kvalitní suroviny, tradiční výrobní postupy a dostatečnou délku ležení ocení všichni milovníci dobrého českého piva.
EPM 9,0 - 9,99 %
Obsah alkoholu 4,1% obj.


Zemská výčepní 10° (Dominikánský Dvůr v Braníku)  (3.5)

Složení: Voda, moravský slad, žatecké chmely Sládek, Premiant
Obsahuje: Vitamíny B, Antioxidační látky, ve 100g je obsaženo 31 kcal
Alkohol v % obj.: 4,0 % obj.


 Sedmý schod 13.5° (Žatec) (8)



Druh piva: světlý speciál
Složení:  voda, český ječný slad, 4 odrůdy žateckého chmele za studena dochmeleno odrůdami žateckého chmele Rubín a Kazbek
Stupňovitost: 13,50 %
Obsah alkoholu: 5,50 %

pondělí 18. září 2017

Pivovar Marina

Nedaleko tohoto pivovaru vařil v letech 1897-1998 v ulici U průhonu holešovický První pražský měšťanský pivovar. Po devíti letech od zavření výše zmíněného průmyslového pivovaru, zahájil své vaření v této pražské čtvrti Domácí pivovar Gabriel, který byl spíše klubovým pivovárkem, bez možnosti ochutnání širším pivním publikem.
Pivovar Marina navázal na tradici vaření holešovického piva a je otevřen od roku 2011. Měděná varna s obsahem 2 000 l stojí hned nad výčepem, vytápění je elektrické. Ostatní technologii si může běžný návštěvník rovněž prohlédnout, nachází se ve sklepě, jehož prosklená stěna je součástí příchozí chodby. Spilku tvoří dva uzavřené tanky po 20 hl. Ležáckých tanků je celkem 6, rovněž po 20 hl. Pivo se čepuje z výčepních tanků (3 po 10 hl). Ochutnat můžete ze čtyř druhů piva (Přístavní výčepní 10°, Pšeničné pivo 11°, Holešovický ležák 12° a Marina speciál 13°) a dvou vícestupňových speciálech.

Přístavní 10° (4)


Klasická světlá desítka s vyšší hořkostí i plností. Vyrobená ze dvou druhů sladu a žateckého chmele.

Holešovická 12° (5)




Vlajková loď našeho pivovaru. Pivo vyrobené ze dvou druhů českého sladu z klasické humnové sladovny, plnost i hořkost se blíží klasickému plzeňskému ležáku, pivu, které dalo název této kategorii.

Pšeničné 11° (6)


Pšeničné pivo bavorského typu vyznačující se silným řízem a plností, nižší hořkostí a charakteristickou ovocnou vůní banánu, hřebíčku a dalšího ovoce.

Marina 13° (4)


Tmavé pivo vyrobené ze 4 druhů sladu, s karamelovým aroma, příjemnou vyváženou karamelo – kávovou chuťí, jemným dozníváním hořkosti a bohatou pěnou.

!turistika!

fotoalbum

Pivovar Monopol

Tento dům, který byl postaven kolem roku 1850, byl využíván jako hostinec, později jako VARIETE zum SCHWAN (Varieté u Labutě). Nacházel se v něm obrovský sál s balkonem a krásným zdobným stropem s prvky secese. V dobách totalitního režimu sloužil jako obchodní dům lahůdkových potravin s názvem „MONOPOL“. Po sametové revoluci se využívala pouze malá část domu a to také jen pro obchodní činnost.
Po zakoupení zchátralého objektu a dlouhém zvažování jak dům správně využít, jsme se rozhodli pro vybudování restaurace s vlastní výrobou piva a ubytováním a ponechat mu původní název „MONOPOL“.
Od roku 2012-2014 proběhl „MONOPOL“ rozsáhlou rekonstrukcí. Snažili jsme se celé budově vrátit původní podobu a velice rádi se s Vámi o tu nádheru podělíme. Proto využijte možnosti se u nás ubytovat a nasávejte atmosféru prvorepublikového stylu. Hotel „MONOPOL“ se nachází v centru Teplic na hlavní třídě. Nabízíme celoroční ubytování v 8 luxusních dvoulůžkových pokojích a 4 apartmánech s kuchyňským koutem. Čeká Vás příjemná rodinná atmosféra v překrásném prostředí secesní budovy. Dopřejte si luxus prvorepublikové noblesy.
Přijďte se sami přesvědčit a ochutnat některou z našich specialit. A k tomu všemu nesmí chybět ochutnávka piv z našeho rodinného pivovaru. Čeká Vás veliké dilema ve výběru. Můžete začít MONOPOL světlým ležákem 12°, poté polotmavým KARLÍKEM 11°, pokračovat VIŠŇOVOU 11° a na závěr musíte ochutnat náš velice povedený a chuťově harmonicky vyvážený ALE 14° (pivo anglického typu)
Během roku se v našem pivovaru vaří také různé speciály podle ročního období. Na léto pšeničné, na vánoce adventní či velikonoční speciál.

adresa:  Masarykova tř. 42, 415 01 Teplice



Monopol 12° (7)


Pivo plzeňského typu, vařeno dvourmutovým způsobem, z flájské vody, plzeňského sladu, žateckých chmelů. Osloví Vás jeho příjemná hořkost, chmelová vůně, lahodná kvasničná chuť a osvěžující vysoký říz.
Alkohol: 5,2% obj.    Extrakt v původní mladině: 12%   Nefiltrované, nepasterované


Monopol Ale 14° (7.5)


Svrchně kvašené speciální pivo, vařené infuzním způsobem, z flájské vody, tří druhů speciálních sladů a pěti druhů chmele (žateckých a amerických). Pivo je charakteristické svou měděnou barvou, výraznější hořkostí a silnou chmelově – ovocnou vůní, kterou dodávají americké chmele přidávané zastudena.   
Alkohol: 6% obj.     Extrakt v původní mladině: 14%     Nefiltrované, nepasterované


Monopol Višeň 11° (7.5)


Pivo polotmavý ležák je vařen dvourmutovým způsobem z flájské vody, tří druhů sladů (plzeňského, karamelového, mnichovského) a žateckých chmelů. S přidáním přírodní višňové šťávy bez konzervantů a chemických látek. Naše Višeň osloví ty, kteří mají rádi osvěžení a nechtějí se vzdát chuti piva.     
Alkohol: 4,7% obj.     Extrakt v původní mladině: 11%     Nefiltrované, nepasterované

Monopol Karlík 11° (4)



Pivo polotmavý ležák je vařen dvourmutovým způsobem z flájské vody, tří druhů sladů (plzeňského, karamelového, mnichovského ) a žateckých chmelů. Charakterizuje ho příjemná hořkost, jemná karamelová chuť a vůně.   
Alkohol: 4,7% obj.     Extrakt v původní mladině: 11%     Nefiltrované, nepasterované

 Monopol Porter 16° (6)


Svrchně kvašené pivo, vařené infuzním způsobem, z flájské vody, čtyř druhů sladu (plzeňského, karamelového, bavorského a melanoidinového) a čtyř druhů chmelů (žateckých a amerických). Pivo vás uchvátí čokoládovou barvou, kávovo – čokoládovou chutí a vůní, kterou doplňují jemné tóny vanilky a sušeného ovoce. Vánoční Porter je silné tmavé pivo, uvařené pro adventní a vánoční čas.     
Alkohol: 7,5% obj.     Extrakt v původní mladině: 16%     Nefiltrované, nepasterované

fotoalbum 

Pivovar Ossegg




 
Osecké pivovarnictví je od svého počátku spojeno s Cisterciáckým opatstvím. První pochvalná zmínka o oseckém pivu pochází z pera opata Knittla a je datována rokem 1645. V době barokní přestavby kláštera byl pivovar přesunut z prostor konvetu do současných prostor hospodářského dvora kláštera. Léta páně 1701 se tedy začíná psát historie barokního pivovárku a sladovny. Pivovar byl postupně rozšiřován a modernizován a v sezóně 1901/02 dosáhl svého rekordního výstavu 23.662 hl. Nasládlá vůně rmutů se Osekem vznášela až do roku 1946, kdy byl pivovar v důsledku poválečných událostí uzavřen. Poté pivovar sloužil jako sklad a stáčírna mosteckého pivovaru.
Po nuceném odpočinku, který trval bezmála 70 let je pivovárek opět v kondici a z varny se opět line omamná vůně povařovoného sladu a žateckého chmele. Pivovarské řemeslo je opět tam, kam patří, kde má kořeny, kde Genius loci rozdává mírou vrchovatou. Je nám velkou ctí, že můžeme navázat na třísetletou tradici a opět vyrábět klasické české ležáky z krušnohorské vody, žateckého chmele a sladu ze severních Čech. Dej Bůh štěstí!
V prosinci 2014 v rámci revitalizace kláštera Osek probíhala 1. etapa obnovy klášterního pivovaru. Po opravě vnitřních prostor v zimním období došlo k instalaci technologie pro výrobu původního klášterního piva.
Obnova klášterního pivovaru byla součástí revitalizace kláštera, rozdělené do několika etap. Myšlenka začít v klášteře opět vyrábět pivo byla z května roku 2009. O tom, že v objektu probíhala rekonstrukce, věděl jen málokdo. Až když byla instalována klasická technologie pro výrobu tradičního českého ležáku a v rámci zkušebního provozu měli občané Oseka možnost pivo ochutnat v místních restauracích a říci své připomínky, bylo jasné, že se záměr podařil.
V březnu 2015 v obnoveném pivovaru v areálu kláštera byla uvařena první várka.
Slavnostní otevření pro veřejnost bylo 20. června 2015. K ochutnání bylo nefiltrované pivo 11° a 12° světlé, a 13° černé. A také dozrávalo 18° černé.
Pivo Ossegg si můžete vychutnat v impozantním barokním prostoru restaurace, přímo pod varnou. Z restaurace můžete sledovat také dění v hlavní výrobní hale, která je oddělena pouze skleněnou stěnou. Od května je otevřena terasa s kapacitou 150 míst na nádvoří kláštera před pivovarem. Pivo je čepováno přímo z ležáckých tanků.

adresa:  Rooseveltova 1, 417 05 Osek

Světlý ležák 12° Philipp (10)



Čerstvý, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák ze dvou druhů sladů, plné sladové chuti s vysokou dávkou jemného aromatického žateckého chmele. Obsah alkoholu 4.80 %. Momentálně jedna z nejlepších dvanáctek co jsem kdy bumbal.

Tmavý speciál 13° Tomáš (8)


Čerstvý, nefiltrovaný a nepasterizovaný speciál černé pivo ze tří druhů sladů, v chutí po praženém a karamelovém sladu se střední dávkou jemného aromatického žateckého chmele. Obsah alkoholu 5.3 %


Medové 14°  (8.5)


Čerstvé medové pivo ze tří druhů sladu a chmelové odrůdy žatecký poloranný červeňák. Lesní med je do piva přidán až v závěrečné fázi ležení, aby nebyl zcela prokvašen kvasinkami. Jeho vůně a chuť se harmonicky doplňuje s ušlechtilou hořkostí použitého chmele.
Obsah alkoholu 5,5% objemu.

Jindřich 18°  (8)


Speciál, pivo nefiltrované a nepasterizované temné barvy ze tří druhů sladů. Dlouhá doba ležení min. 90 dní dává vyniknout specifickému buketu tohoto silného piva. Chmeleno jemným žateckým chmelem.
obsah alkoholu 7% obj.

Jarní Ale 11°  (6.5)


Svěží, lehké, svrchně kvašené pivo s vyšší hořkostí a citrusovým aroma, které mu dodávají novozélandské chmely.
Slad: Plzeňský, Carapils, Karamelový
Chmel: Rakau, Kohatu
Voda: Fláje - horská přehrada


Ossegg 11°  (7)


Sladovější ležák ovšem jemně nasládký díky karamelu i celkem pitelný, ovšem dlouho bych asi u něho nezůstal...
Slad: Plzeňský, karamelový
Chmel: Žatecký poloraný červeňák
doba ležení 25 dní
Voda: Fláje - horská přehrada
způsob vaření: dekokce, 2 rmuty
sládek: Jan Vlk, Alš Fajt

Ossegg Ceres 13°  (8.5)
 

Pivo obdobné receptury jako naše 12° avšak s vyšším podílem sladu, delší dobou ležení a přidáním chmele do ležáckého tanku. Pivo je typické jemným, ale výrazným chmelovým aroma. Obsah alkoholu 5% objemu.
Ceres: Za studena chmelené novošlechtěncem z chmelařského institutu v Žatci aneb nová odrůda chmele týmem ing. Nesvatby.

Ossegg Jantar 10°  (8)
 
 
Lehčí mňamka aneb polotmavé pivečko jantarové barvy...
 
 Ossegg Saturn polotmavý 12°  (7)
 
 
Pivo je chmelené za studena. Chmel Saturn dodává pivu unikátní kombinaci ovocného, květinového a kořenitého aroma.
 
Ossegg extra hořký 13°  (8) 
 
 
Světlý speciál ze dvou druhů sladů, plné sladové chuti za studena chmelený Žateckým chmelem.
Pivo obdobné receptury jako naše 12° avšak s vyšším podílem sladu, delší dobou ležení a přidáním chmele do ležáckého tanku. Pivo je typické jemným, ale výrazným chmelovým aroma. 
Obsah alkoholu 5% objemu.
 
 
 

 

Pivovar Černý Orel / Orlovský




Počátky příběhu Rodinného pivovaru Černý Orel sahají do druhé poloviny devadesátých let, kdy se celá restaurace přímo před očima návštěvníků proměňovala do originální podoby. Pivnice, jež náleží k Černému Orlu odnepaměti a do níž osečtí i přespolní štamgasti rádi chodili „na dvandu“, měla v budoucnu získat ucelenost a důstojnost tím, že k ní bude neodmyslitelně patřit i vlastní pivovar. V roce 2015 příběh dospěl ke šťastnému konci: oblíbenou restauraci s výtečnou kuchyní doplnil moderní, avšak v postupech vaření piva tradiční, rodinný pivovar.
Podle mistrovského umění sládka a člena týmu Černého Orla Petra Hájka vaříme piva postavená na českých postupech. Zároveň se do nich snažíme vnést neotřelost a svéráznost. Nechceme zapadnout mezi ostatní pivovary, pilujeme chuť a výraz piva především pro hosty Černého Orla.

adresa: Vilová 18, 417 05 Osek

Dvanda 12° (6 /7)




Ležák plzeňského typu uvařený dvourmutovým způsobem za použití výhradně českých surovin, kvalitní vody z úpatí Krušných hor, výhradně českého sladu plzeňského typu a dvou odrůd žateckých chmelů. Dvanda je charakteristická svou hořkostí a typickým chmelovým aroma. Klasická a plná chuť naší dvanáctky si určitě najde své příznivce (no tak u mě si rozhodně tato s prominutím břečka nenašla. Po druhé návštěvě již zlepšení...
Obsah alkoholu: 5,1 %


Havířská 10° (4)



Taková klasická tmavá s příchutí karamele, mě nezaujala podobala se krušovicím černým.

 Véna 10° (5)


Výčepní pivo uvařené za použití kvalitní vody z úpatí krušných hor, kvalitního plzeňského a melanoidního sladu, který dodává pivu nezaměnitelnou barvu. Výletník Véna už svým názvem charakterizuje pro koho je pivo určené. Vyznačuje se jemnou hořkostí, dobrou pitelností a osvěžující chutí s jemným citrusovým toném.

 Karamela 11° (5)


Tmavá jedenáctka od Orla je vařena za použití kvalitní krušnohorské vody a tří druhů sladů, a to plzeňského, karamelového a mnichovského. Samozřejmostí je chmelení žateckým chmelem. Pivo je typické jemnou hořkostí, tmavou barvou a příjemnou karamelovou chutí. Svým charakterem určitě osloví i dámy.

!turistika!

fotogalerie